Samsung, Bütçe Dostu Katlanabilir Telefon İddialarını Yalanladı

Samsung, orta sınıf için bütçe dostu katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı yönündeki iddiaları yalanladı. Bir şirket sözcüsü, katlanabilir telefonun 500 doların altında fiyatlandırıldığı yönündeki haberlerin “temelsiz” olduğunu ve Samsung’un orta sınıf segmentte katlanabilir bir ürün üretme planının olmadığını söyledi.

TrendForce gibi piyasa analistleri ve diğer sızıntı kaynakları tarafından hazırlanan önceki raporlar, Samsung’un çekiciliğini artırmak için gelecekteki katlanabilir cihazları 400-500 dolar gibi düşük bir fiyatla fiyatlandırabileceğini belirtmişti.

Samsung’un tedarik zincirindeki kaynaklar, katlanabilir cihazları 2024 yılına kadar daha uygun fiyatlı orta sınıf pazarına getirme planlarını açıklamıştı. Bu, üreticinin agresif bir şekilde daha düşük fiyat noktalarına ulaşmak için bir fan sürümü çıkaracağı veya özellikleri düşüreceği umutlarını ateşledi.

Şirketin katlanabilir ürünleri şu anda üst seviye ürün yelpazesinde amiral gemisi Galaxy S serisinin hemen altında yer alıyor. ABD’de Z Flip 5 999 dolardan ve Z Fold 5 1.799 dolardan başlıyor.

Katlanabilir ekran teknolojisi olgunlaştıkça ve Google ve Huawei gibi rakipler kendi modellerini tanıttıkça tüketiciler daha uygun fiyatlı seçenekler talep etmeye başladı. Öte yandan Samsung, amiral gemisi katlanabilir cihazlarında önemli fiyat indirimlerinin yakın zamanda olmayacağının sinyalini veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x