Mustafa Sarıgül’den Prof. Dr. Naci Görür Önerisi

Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye’nin deprem tehlikesiyle ilgili uyarılarını sürdürüyor. Son olarak Gaziantep’te açıklamalarda bulunan Görür, Ölüdeniz Fayı’na dikkat çekti. Deprem bilimci, “Kolları var, onlar stresle yüklendi. Ne zaman deprem olacak bilmiyoruz” uyarısında bulundu.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’den CNN Türk canlı yayınında Naci Görür önerisi geldi. Sarıgül şunları kaydetti:

Doğal afetler ve deprem bakanlığı kurmalıyız. Türkiye’de dere yatakları var, buralara yapılan konutlar var. Sellerde binalar orada kalmış. Bu afettir. Bakanlık kurulmalı ve böyle olay olunca bakanlıktaki uzmanlar gitmeli. Erzincan’a ilgili bütün bakanlıklar geldi ama bu evlatlarımızın siyanürlü ortamda nasıl çalışması gerektiğini bilmesi lazım. Bunun için girişimde bulunacağım. Komisyon siyasi kaygılardan uzak, felaketlerin tekrar etmemesi için çalışacak. Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu alacağız. Afet Bakanlığı’nı kuralım ve Prof. Naci Görür hocamızı başına getirelim. Buradaki bakanlık siyaset üstü olmalı. Araştırma komisyonu tüm detayları ortaya çıkaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x