Cem Küçük’ün İktidar Eleştirileri Devam Ediyor: Şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sözlerini Eleştirdi

Yorumlarıyla iktidara yakın olduğu bilinen gazeteci Cem Küçük, emeklilere verilen 5 Bin TL eleştirisinden sonra şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50+1 yorumunu eleştirdi. Küçük “50+1’in değiştirilmesini çok gereksiz ve yanlış buluyorum” dedi. 

İktidara yakınlığı ile tanınan gazetecilerden olan Cem Küçük son dönemlerdeki ‘şaşırtan’ eleştirilerin bir yenisini daha ekledi.

İktidarın emeklilere verdiği 5000 TL’lik ikramiyeyi “10 bin liranın altında alanlar için düzenleme bekleniyordu. Olmadı. 5 bin lira çok da yardımcı olmaz. İnsanların memnun olmadığını söyleyelim” sözleriyle eleştiren Cem Küçük şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 50+1 yorumunu eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 50+1 kuralı için yaptığı açıklamada “Değişmesi isabetli olur. Çoğunluğu alanın seçilmesi halinde Cumhurbaşkanlığı seçimi de seri olur, uğraştırmaz, yanlış yollara sevk etmez. Mevcutta 50+1 mecburiyeti partileri yanlış yollara sevk ediyor. Kimin eli, kimin cebinde belli değil. Yok altılı, yok on altılı masa..” Demişti.

Gazeteci Cem Küçük de son günlerdeki iktidar eleştirilerine bi yenisini daha ekleyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasını eleştirdi.

Küçük “Ben 50+1’in değiştirilmesini çok gereksiz ve yanlış buluyorum. Şimdi en çok oy alan ne demek? 50+1 olmasın ne demek? Belki 30 alan kazanacak. Ben bunun çok zorlama ve yanlış olduğunu söyleyebilirim. Demokratik açıdan da doğru değil. İki aday kalır ikinci tura. İlk turda 50+1 alan kazanır. Kazanamazsa 2.turda en çok oy alan 2 aday gider.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x