Beyninizin keskinliğini test edecek zekâ testi: 9 Saniye içerisinde 4 haneli şifreyi tahmin edebilir misin?

Zekâ testleri, basit bir soruyu eğlenceli hale getirerek eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini kullanarak çözüme ulaşmasını sağlar. Bu becerileri kullanması için kişiyi zorlayan zeka testleri, zekayı arttırma ve konsantrasyon geliştirme de oldukça faydalıdır.

Zekâ testleri çoğu zaman bir bulmacayı çözmek, bir şifreyi kırmak, gizli bir nesneyi bulmak ya da görüntü üzerindeki hatayı tespit etmek gibi dikkat gerektiren durumlar üzerine kurgulanır. Bu tür zekâ testlerinin düzenli olarak çözülmesi, ileriki yaşlarda oluşabilecek zekâ gerilemesi gibi sorunların önüne geçtiği ve problem çözme becerisini arttırdığı gözlemlenmiştir.

Siz de zekâ testi çözmeyi seviyorsanız doğru yerdesiniz! Tüm dikkatinizi toplayın ve bugünkü zekâ testi sorumuza odaklanın. Hazırsanız başlayalım!

9 SANİYEDE 4 HANELİ ŞİFREYİ BULUNYukarıda yer alan görselde 4 haneli birbirinden farklı sayılar görüyorsunuz. Bu sayılar arasında bir örüntü mevcut ve “?” olan yere gelecek 4 haneli şifrenin ne olduğu bilinmiyor.

Sizden 9 saniye içerisinde bu örüntüyü çözüp “?” olan yere gelecek 4 haneli şifreyi bulmanız isteniyor. Bu zekâ testi ile beyninizin keskinliği test edilecek. Süreniz şimdi başlıyor!

Resme dikkatli bakın ve gizli örüntüyü çözmeye çalışın. Yalnızca en dikkatli beyinler bu örüntüyü 9 saniye içerisinde fark edebilir. Örüntüyü fark ettikten sonra “?” olan yere gelecek olan 4 haneli şifreyi çözmeniz gerekiyor.

Biraz acele etmeniz gerekiyor. Süre git gide azalıyor. Sakince düşünün ve “=” sağında ve solunda bulunan sayılar arasında bir bağlantı kurmaya çalışın.

ÖRÜNTÜYÜ ÇÖZEBİLDİNİZ Mİ?

Şifreyi çözmek için öncelikle örüntüyü fark etmeniz gerekiyor. Elinizi çabuk tutun, süre bitti bitiyor.

Ve… Süre bitti!

4 haneli şifreyi bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Jilet kadar keskin bir beyniniz var. Örüntüyü fark etmek kolay bir iş değildi ama sizden de asla kaçmaz! Gizemli olaylar sizin her zaman ilginizi çektiği aşikâr.

Şifreyi bulamayan okuyucularımız ise merak etmesin, aşağıya çözümü bırakacağız.

3685 = 1548

7397 = 4927

5825 = ?

Resimde yer alan sayılar bu şekildeydi. Peki, bu resimdeki örüntü ne ve “?” olan yere gelecek şifre kaç? İşte cevabı;Peki, siz “?” olan yere gelecek şifreyi doğru tahmin edebildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x