Aroma’nın desteklediği Aquamasters’ta sezonun son yarışlarına Cumhuriyet Bayramı coşkusu hakimdi

Aroma’nın desteklediği Aquamasters’ta sezonun son yarışlarına Cumhuriyet Bayramı coşkusu hakimdi

 

Aroma’nın resmi su sponsoru olarak destek verdiği 20’nci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirildi. Cumhuriyet Bayramı coşkusunun hakim olduğu yarışlarda 8 farklı kategoride yaklaşık 2600 sporcu kulaç attı.

 

Her geçen gün ilginin daha da arttığı ve fazla yüzücünün katılım gösterdiği Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın 20.’si Aroma resmi su sponsorluğunda gerçekleştirildi. Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında en kapsamlı yüzme yarışması olan şampiyonanın 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde bu yılki son etabı tamamlandı. Bodrum’da düzenlenen şampiyonada sporcular, hafta sonu boyunca Cumhuriyet’in 100. yılını büyük bir coşku ile Aquamasters yarışlarıyla kutlamanın keyfini çıkardılar. 

 

Aquamaters, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek olimpik bir spor branşı olduğuna dair farkındalığı artırma ve herkesi teşvik etme amacıyla her yıl gerçekleştiriliyor. Aroma da aynı vizyonla başta yüzme olmak üzere farklı branşlarda spora ve sporculara verdiği desteğini sürdürüyor.  4 Kasım günü Skoda 3K yarışı ile başlayan ve Skoda 2K, Shell 100. Yıl Gece Yarışı, Hapimag Sea Garden 5K, Setur Marinas 1K ile Jotun 4×400 Bayrak yarışı gibi etaplardan oluşan şampiyonada farklı ülke ve yaş gruplarından 8 ayrı branşta 2600 sporcu yarıştı. İlk startını Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’in verdiği müsabakalarda, Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel ve şampiyonanın resmi sponsorlarından temsilciler de hazır bulundu. 

 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’nın ilk etabı Mayıs ayında Antalya’da, ikinci etabı 2-3 Eylül tarihlerinde İstanbul, Heybeliada’da yapıldı. Yüzme sporunu sevenlerin heyecanla beklediği şampiyona 4-5 Kasım tarihlerindeki final etabı ile Bodrum’da son bulmuş oldu.  

 

20. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONALARI SONUÇLARI

GENEL KATEGORİ KADINLAR 

1. HİLAL ZEYNEP SARAÇ

2. ZEYNEP BALTO

3. İLKE ÖZYÜKSEL

 

GENEL KATEGORİ ERKEKLER 

1. GÜLTİGİN ER 

2. BERK ÖZKUL

3. M. NAEIM MASRI  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x