Dev Balina, Bu Altcoini Satıp Bu İkisinden Alıyor!

Kripto para piyasasında şok dalgaları yaratan önemli bir hareketle, 0xad0 kısa cüzdan adresine sahip büyük bir balina portföyünü yeniden karıştırdı. Balinanın eylemleri özellikle altcoin Rollbit (RLB) ve Maker DAO (MKR) topluluklarında yankı uyandırdı. İşte detaylar…

Balina, altcoin alımı ve satışı yaptı

Drama, balinanın 2,56 milyon RLB token satışıyla başlayan bir dizi işlem gerçekleştirmesiyle başladı. Bu tokenlar 191,6 Ethereum (ETH) karşılığında elden çıkarıldı ve RLB başına ortalama 0,12 dolar fiyat elde edildi. Bu işlem, balinanın stratejik manevralarındaki ilk adımı işaret ederek yaklaşık 313.000 dolar tutarında gerçekleşti. RLB satışının ardından balina dikkatini Maker DAO’ya (MKR) çevirdi. Cesur bir hamleyle, 493,14 MKR karşılığında 193,31 Wrapped Ether (WETH) ve 192,4 ETH içeren işlemler başlattılar. Bu işlemde MKR başına ortalama fiyat 1,278 dolar oldu ve yaklaşık 630.000 dolar değerinde alımla sonuçlandı. MKR tokenlerinin bu stratejik satın alımı, balinanın Maker DAO’nun uzun vadeli potansiyeline duyduğu güvene işaret etmektedir.

Bu işlemlerin yansımaları RLB piyasasında hemen hissedildi, çünkü RLB son 24 saat içinde yüzed 10’dan fazla keskin bir düşüşe tanık oldu. Analistler bu düşüşü yalnızca balinanın eylemlerine değil, aynı zamanda önde gelen bir kripto para birimi etkileyicisi olan gainzy tarafından RLB ile ilgili tüm gönderilerin kaldırılmasına da bağlıyor. Bu faktörlerin bir araya gelmesi RLB’nin istikrarını sarstı.

Balina hangi alımlarında kâr, hangilerinde zarar elde etti?

Balinanın cüzdanına bakıldığında Uniswap (UNI) ile  424.000 dolar kâr elde ettiği görülmekte. Aave ile 389.000 dolar, CRV ile 28.155 dolar ve SYN ile 5.295 dolar el de etti.   Bone ShibaSwap (BONE) ile 36 bin dolar, APE ile 37 bin dolar, LOOKS ile 93.133 dolar, BLUR ile 114 bin dolar ve STG ile 313 bin dolar zarar etti. Yani, genel olarak balinanın zararı daha büyük.  Bu kazanç ve kayıplara rağmen, balina hala yaklaşık 328.000 dolar değerinde 2,56 milyon RLB tokenini elinde tutuyor. Bununla birlikte, RLB varlıklarından tahmini toplam kayıpları şu anda 208.873 dolar gibi önemli bir seviyede bulunuyor.

Esrarengiz balinanın bu stratejik manevraları, kripto para topluluğu genelinde spekülasyonlara ve tartışmalara yol açtı. Piyasa gelişmeye devam ederken tüm gözler, eylemleri kripto ortamını öngörülemeyen şekillerde şekillendirme potansiyeline sahip 0xad0 gibi etkili oyuncuların hareketlerinde olmaya devam ediyor. Trader ve meraklılar, sürekli değişkenlik gösteren bu ekosistemde daha fazla gelişmeye hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x