Aylin Kotil’in adaylık için seçtiği ilçe dikkat çekti

Mustafa Sarıgül’ün eski eşi Aylin Kotil, yerel seçimlerdeki adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Samimi Haber’den Hasan Ersan’a konuşan Şişli’nin özel bir yeri olduğunu ve gönlünde her zaman bu semtin yer aldığını belirten Kotil, Şişli’nin sokaklarında insanların arasında olmak ve aktif bir belediye başkanı olarak hizmet etmek istediğini ifade etti.

“BAŞKANLAR ÇÖZÜM ÜRETEMİYOR!”

Siyasetçi bir aileden gelen ve şu an da Şişli’de bir eğitim kurumu bulunduran Aylin Kotil, makamında oturan belediye başkanlarının çözüm üretemediğini söyleyerek kendisinin bu durumu değiştirme isteğiyle yola çıktığını belirtti.

Kotil, “Şişli’nin sokaklarını dolaşıyor, mahalleleri ziyaret ediyor ve sorunları yerinde inceliyorum. Buradaki vatandaşları ve seçmeni tanıyorum. Kamuoyu yoklaması yapılırsa zaten belediye başkanı olarak çıkarım” ifadesini kullandı.

“PROJELER VATANDAŞLARDAN VE SOKAKTAN ÇIKIYOR”

Beyoğlu belediye başkanlığı adaylığı sürecinde, bir dizi önemli proje ürettiğini belirten Aylin Kotil, projelerin büyük bir kısmının vatandaşlardan ve sokaklardan çıktığını ifade etti.

”SİYASETTE KADINLARA ZOR YER VERİLİYOR”

Kotil, “Bir kadın olarak, kadınların aday olmasını istiyorum. Ancak seçimlerde kadınlara genellikle daha zor yerler veriliyor.” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ara sıra görüştüğünü belirten Kotil, ancak bu konuyu henüz gündeme getirmediğini ifade etti. “Öncelikle ön çalışmalarımı yapıyor, kendimi en iyi şekilde hazırlıyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x